partner.webyzavas.cz

Rozhovor s Václavem Píchou

Rozhovor s panem Václavem Píchou – majitelem společnosti Koupelny Pícha, která se řadí do sítě Keramika Soukup partners

Spolupráce rodinných firem, kde samozřejmě dodržování obchodních vztahů, podmínek a závazků, je na prvním místě. K tomu ale patří právě i to rodinné zázemí a přátelství říká v otevřeném rozhovoru majitel společnosti Václav Pícha.

 

1)V jakém roce přišla myšlenka založit firmu Václav Pícha?

Myšlenka založit firmu Václav Pícha – obkladačské práce přišla před 25 lety v roce 1992, po předchozích pracovních zkušenostech z Německa, kde jsem se v tomto oboru dva roky „rekvalifikoval“. Po této německé zkušenosti, kde jsem poznal nové technologie i materiály jsem se rozhodl založit firmu na obkladačské práce. Předtím jsem pracoval též ve stavebnictví, ale ve zcela odlišném odvětví. Jednalo se o dopravní stavby. Stavby silnic a mostů byly mým vystudovaným oborem a od maturity i mým zaměstnáním.

 

2)Jaké byly začátky firmy?

 Začátky byly dané době začínajících podnikatelů. Vyřízením prvního úvěru a pronájmem nebytových prostor. S chutí a optimismem jsem oslovil pár obkladačů a nabídl jim zaměstnání. Po zkušenostech z Německa, ve smyslu nabídky kompletní subdodavatelské obkladačské práce, jsem začal své služby nabízet stavebním firmám, sekterými jsem spolupracoval již v dřívějších dobách. Postupem poměrně krátké doby v době konjunktury ve stavebnictví jsem zaměstnával až 17 obkladačů. Za dobu své existence si firma vybudovala dobré jméno při realizaci obkladačských prací různých rozsahů. Mezi naše reference patří za dobu 25ti let své existence různé velké realizace a projekty. Postupně jak stoupaly nároky zákazníků, firma začala rozšiřovat své nabídky nejen v oblasti služeb, ale i v oblasti obchodu. V malém obchodě rodinného domu, vybudovaného ze sklepních prostor, jsme začali nabízet a prodávat k realizacím i obklady a dlažby.

 

3)V jakém roce nastal obrat? Jakou událost byste ve Vašem obchodování – označil za tu nejdůležitější, která vše změnila?

Původní prodejna přestala svou velikostí vyhovovat potřebám firmy i zákazníků. Důležitým okamžikem v mém podnikání bylo otevření nové vzorkové prodejny „KOMPLETNÍ KOUPELNY“ v květnu roku 2007, v nově zrekonstruovaném objektu bývalého areálu Sběrných surovin naproti Z-Marketu v Táborské ulici v Písku.

Kromě prodeje začala firma VÁCLAV PÍCHA poskytovat i řadu nových služeb, které zajišťuje svými zaměstnanci. Dnes se ale soustředíme hlavně na naše maloobchodní zákazníky a na zakázky menšího rozsahu tj. rekonstrukce koupelen, bytových jednotek, panelákových jader nebo celých rodinných domů. Dokážeme nabídnout a zajistit veškeré práce obkladačské, od vodoinstalací, elektroinstalací, sádrokartonářských prací až po pokládku dřevěných podlah, dveří apod. Pro nás je zákazník každý, kdo chce změnit svůj interiér. A vždy se snažíme najít kompromis mezi kvalitou a cenou.

 

4)Od jakého roku spolupracujete s firmou Keramika Soukup?

S firmou Keramika Soukup spolupracuji skoro 10let.

 

5)Kdy vznikla myšlenka vstoupit do projektu Keramika Soukup partners a proč jste se rozhodl pro tuto cestu?

Myšlenka stát se bližšími partnery uzrála v roce 2014, kdy si troufnu říci, že jsem byl strůjcem myšlenky naší spolupráce. Partnerství ve smyslu spojit se, vytvořit i konkurenci velkým řetězcům, být konkurence schopný a nabídnout lepší služby. Proto jsme se stali součástí sítě KERAMIKA SOUKUP Partners. Keramika Soukup je jedna z předních firem nabízející obklady, dlažby, sanitární keramiku a stavební chemii, jak v České tak i Slovenské republice. Díky dlouholeté spolupráci jsme se rozhodli spojit značky VÁCLAV PÍCHA a KERAMIKA SOUKUP dohromady a tím pro naše zákazníky vylepšit nabízené služby. Vzájemnou spoluprací můžeme našim zákazníkům nabídnout větší šíři sortimentu obkladů a dlažeb pro koupelny, kuchyně, obývací pokoje, haly, venkovní terasy. Nabídka zahrnuje nejen produkty světových i českých značek, ale také exkluzivně vyráběné série obkladů a dlažeb pouze pro nás. K tomu veškerou sanitární keramiku, vodovodní baterie, koupelnové a bytové doplňky atd.

 

6)V čem se liší spolupráce s firmou Keramika Soukup oproti ostatním?

S Keramikou Soukup je vybudována spolupráce a partnerství hlavně na vzájemné toleranci a neagresivní obchodní politice. Spolupráce rodinných firem, kde samozřejmě dodržování obchodních vztahů, podmínek a závazků, je na prvním místě. K tomu ale patří právě i to rodinné zázemí a přátelství.

 

7)Když k Vám do shoowromu přijde zákazník, jaké služby od Vás může očekávat?

V naší zakázkové a poradenské kanceláři je zákazníkům poskytován veškerý servis v oblasti obkladačských prací. Pokud plánujete rekonstrukci koupelny, bytového jádra, bytu apod., obraťte se na nás a my vám poradíme kompletní řešení. K našim přednostem patří nejen provádění obkladačských prací, ale také kompletní rekonstrukce bytů, koupelen, bytových jader apod.V našem showroomu je nabídnuta na ploše 350m2 ukázka přes 40 kójí sortimentu obkladů, dlažeb, sanitární keramiky, koupelnových doplňků apod., vč. stavební chemie.Nově nabízíme také 3D vizualizace koupelen přímo na prodejně. Přijďte k nám na pobočku a nechte si naším grafikem navrhnout vaší vysněnou koupelnu!

 

8)Na závěr bych se Vás chtěl zeptat, co Vás při práci nejvíce inspiruje a jaký máte další cíle ve Vašem podnikání?

Co mě inspiruje? Určitě spokojenost zákazníků, kdy si troufnu říci, že za 25let našich realizací a našeho obchodování jsme neměli žádný velký problém v oblasti poskytování našich služeb. Samozřejmě platí, kdo nic nedělá, nic nezkazí a chyba se tudíž někdy vyskytne. Spokojený zákazník a pochvala to je to, co nám dodává chuť, sílu a energii do další práce.

Další cíl je zcela určitě v oblasti obchodu a marketingu. Pozvednout obchod a prodejnu na vyšší úroveň, takovou aby zákazník odešel vždy s dobrým pocitem výběru materiálu i služeb.

Na závěr rozhovoru nám popíše obchodní spolupráci s firmou Koupelny Václav Pícha pan Jiří Soukup mladší, obchodní ředitel Keramiky Soukup.

 

S firmou Koupelny Václav Pícha rozvíjíme partnerství založené na osobní důvěře a mnohaleté zkušenosti obou firem. Naším účelem je dodat zákazníkovi jeho vysněnou koupelnu a pomoc mu s nejnovějšími trendy v oblasti designu, tak aby se cítil ve svém domově příjemně a spokojeně.